KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności

Aktualności

W dniu 12 listopada 2021 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na początku odśpiewano hymn państwowy, po którym w trakcie prezentacji multimedialnej słuchacze przedstawili losy narodu polskiego, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego tragiczną walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym Polska ponownie zaistniała na mapie Europy jako suwerenny kraj. Po krótkim rysie historycznym słuchacze zawodu technik elektroradiolog we wzruszających pieśniach zaprezentowali repertuar patriotyczny.

 
więcej
 
 

W dniu 10 listopada 2021r. uczniowie klasy 7b Szkoły Podstawowej w Morawicy odwiedzili naszą szkołę. Za zgodą Pani Dyrektor Anity Koniusz zorganizowany został dla nich pokaz oraz mini kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadziła pani Tamara Rucińska.

 
więcej
 
 

W dniu 23 października 2021 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły - Hanny Chrzanowskiej. W tym samym czasie w każdym roku staraliśmy się uczcić pamięć oraz działalność wybitnej polskiej pielęgniarki. Dzień Patrona Szkoły w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy to jednak nie tylko przypomnienie postaci Patronki, ale uroczyste ślubowanie oraz wręczenie indeksów słuchaczom klas pierwszych. Pani Dyrektor Anita Koniusz wręczyła indeksy słuchaczom wraz z gośćmi, którzy odwiedzili naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim gościom, a odwiedził nas pan Tomasz Jamka - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, pani Renata Bilska – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego, pan Marian Buras - burmistrz Miasta i Gminy Morawica. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz słuchaczom, pracownikom, w tym emerytowanym, bez Państwa ta uroczystość nie miałaby takiego wspaniałego wymiaru. Życzymy Państwu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

 
więcej
 
 

W dniu 02.10. 2021 r. naszą szkołę zaszczycił przedstawiciel Organu Prowadzącego Szkołę, pan Tomasz Fitas - wicedyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Pan Dyrektor uczestniczył w spotkaniu z kadrą pedagogiczną szkoły, następnie zapoznał się z bazą dydaktyczną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Zastał tam słuchaczy oraz nauczycieli zawodu, bo sobota i niedziela w naszej szkole to normalne dni nauki. Pani Dyrektor Anita Koniusz przekazała podziękowania Panu Dyrektorowi za wizytę w szkole oraz za jego pośrednictwem podziękowania dla Zarządu Województwa za przychylne traktowanie naszej Szkoły. Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi za dzisiejsze spotkanie. Było nam bardzo miło gościć Pana, zapraszamy ponownie.

 
więcej
 
 

W środę 15 września 2021 r. przedstawiciele szkoły uczestniczyli w Plenerowych Targach Pracy, które odbyły się na Rynku w Kielcach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Urząd Pracy. Wzięli w nim udział głównie pracodawcy, publiczne służby zatrudnienia, jednostki informacyjne, agencje pracy.

 
więcej
 
 

W dniu 9 września 2021 r. przedstawiciele szkoły uczestniczyli w Plenerowych Targach Pracy na Rynku w Chmielniku, odbywających się pod honorowym patronatem Starosty Kieleckiego.

 
więcej
 
 

Pierwszy dzień września w naszej szkole był dniem szczególnie uroczystym. Powitaliśmy nowych słuchaczy Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy, którzy w tym dniu stawili się na spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie roku. Nowe kierunki w szkole w bieżącym roku to Higienistka stomatologiczna, Technik masażysta, Technik elektroradiolog, Technik usług kosmetycznych, Opiekun medyczny. Rozpoczynamy również kwalifikacyjny kurs zawodowy cz.II w zawodzie Technik archiwista.

 
więcej
 
 

W dniu 29 sierpnia 2021 r. przedstawiciele szkoły zaprezentowali ofertę kształcenia naszej placówki na rok szkolny 2021/2022 na Dożynkach Miasta i Gminy Morawica, odbywających się w Muszli Koncertowej w Morawicy. Wszystkie zainteresowane osoby uzyskały szczegółowe informacje na temat kształcenia w danym zawodzie. Nauczyciele zachęcali potencjalnych kandydatów do podjęcia nauki w szkole, zwracali także uwagę na bazę dydaktyczną, wyposażenie szkoły, wysoką zdawalność egzaminów zawodowych potwierdzających faktyczne umiejętności absolwentów. Szkoła wzięła udział w Dożynkach w ramach działań promujących ofertę kształcenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na rok szkolny 2021/2022.

 
więcej
 
 

W dniu 21 sierpnia 2021 r. nad zalewem w Pińczowie, podczas Koncertowej Przystani Kultury została zaprezentowana oferta kształcenia naszej szkoły na rok szkolny 2021/2022. Zainteresowane osoby do podjęcia nauki w Centrum miały możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat kształcenia w danym zawodzie. Udział w tym wydarzeniu stanowił doskonałą okazję do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi kandydatami do podjęcia kształcenia w naszej szkole.

 
więcej
 
 

25.lipca 2021 roku odbyły się Tradycyjne Chałupkowe Garncynki w Chałupkach w gminie Morawica. W festynie uczestniczyli przedstawiciele Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy. Nauczyciele i słuchacze zawodu Terapeuta zajęciowy zorganizowali dla chętnych zajęcia warsztatowe lepienia w masach plastycznych, papieroplastyki i zdobnictwa. Celem zajęć była prezentacja materiałów promujących szkołę , zachęcenie do podjęcia nauki w zawodach, w których kształcimy:

 
więcej
 
 

Ogłodzenie dotyczące wydawania skierowań na badania lekarskie kandydatów do szkoły

  1. Odbiór skierowań na badania w sekretariacie szkoły od dnia 30.08.2021r w godzinach 7.00 – 15.00
  1. Pobranie krwi wtorek, środa, czwartek w godzinach 8.00-9.00 (po wcześniejszym umówieniu terminu)

w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej NZOZ

ul. Kielecka 36, 26-026 Morawica

tel. 041 311-45-91
+48 502 128 238
+48 508 049 399

  1. Badanie lekarza Medycyny Pracy odbędzie się w dniu 13.09.2021r. w godzinach 9.00-14.00w w/w Przychodni

Badania są bezpłatne dla kandydatów na następujące kierunki kształcenia:

  1. Technik masażysta,
  2. Asystentka stomatologiczna,
  3. Terapeuta zajęciowy,
  4. Higienistka stomatologiczna

Limit badań jest ograniczony, decyduje kolejność zgłoszenia się po odbiór skierowania.

 

Na pozostałe kierunki kształcenia badania są wykonywane na koszt kandydata.

 
więcej
 
 

W dniu 13 lipca 2021 r. w godzinach od 12.00 do 14.00 przedstawiciele szkoły uczestniczyli w Targach Pracy na Rynku w Kielcach. Wszystkie zainteresowane osoby miały możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia na rok szkolny 2021/2022.

 
więcej
 
 

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się od 28 do 30 maja 2021r. w godzinach od 11.00 do 14.00.

 
więcej
 
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy w sposób ciągły prowadzi nabór na kwalifikacyjne kursy zawodowe: 
 
EKA.02. Organizacja i prowadzenie archiwum dla zawodu Technik archiwista symbol cyfrowy zawodu 441403
oraz 
EKA.03. Opracowywanie materiałów archiwalnych dla zawodu Technik archiwista symbol cyfrowy zawodu 441403
 
więcej
 
 

Terminy egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń – luty 2021r.

 
więcej
 
 

W tym roku przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r. Współcześnie, Święta Niepodległości obchodzone są z udziałem najwyższych władz państwowych i odbywają się na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Inne formy obchodów to: Bieg Niepodległości organizowany od 1989 w Warszawie, Koncert Niepodległości organizowany od 2009 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego, wykłady i inscenizacje historyczne, koncerty patriotyczne czy parady ulicami miast, np. Marsz Niepodległości w Warszawie.

 
więcej
 
 

W tym roku przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r. Współcześnie, Święta Niepodległości obchodzone są z udziałem najwyższych władz państwowych i odbywają się na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Inne formy obchodów to: Bieg Niepodległości organizowany od 1989 w Warszawie, Koncert Niepodległości organizowany od 2009 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego, wykłady i inscenizacje historyczne, koncerty patriotyczne czy parady ulicami miast, np. Marsz Niepodległości w Warszawie.

 
więcej
 
 

25 października 2020 roku obchodziliśmy 36 rocznicę nadania szkole imienia wspaniałej polskiej pielęgniarki – Hanny Chrzanowskiej. W związku z panująca w kraju sytuacja epidemiologiczną, dzień ten różnił się od wcześniejszych obchodów święta naszej szkoły. Pomimo braku akademii, uroczystego wręczenia indeksów słuchaczom klas pierwszych, oraz mimo braku złożenia przysięgi na sztandar, dzień ten pozostał uroczysty i wzniosły. Aby upamiętnić patronkę szkoły przygotowano ekspozycję wizualną poświęcona życiu i twórczości błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Tego samego dnia tj. 25.10.2020 roku w miejscowym kościele odbyła się uroczysta msza święta za wstawiennictwem błogosławionej Hanny Chrzanowskiej w intencji uczniów i pracowników szkoły.

 
więcej
 
 
Szanowni Słuchacze/Słuchaczki
 
Do niedzieli, 8 listopada 2020r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się wyłącznie w formie zdalnej.
O dalszych decyzjach poinformujemy zgodnie z decyzjami władz zwierzchnich.
W przypadku pytań dotyczących technicznej obsługi Platformy prosimy o kontakt z wychowawcą lub nauczycielem zawodu.
 
więcej
 
 

W związku z niegasnącym zainteresowaniem nauką w zawodzie Technik usług kosmetycznych poszukujemy nauczyciela zawodu dla dodatkowej klasy,którą tworzymy od pażdziernika. Cv oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Praca w weekendy na umowę o pracę w wymiarze 1/2 etatu. Wymagane wykształcenie kierunkowe oraz kwalifikacje pedagogiczne do pracy w szkole. www.szkola-medyczna.com.pl 41-311-46-80

 
więcej
 
 
Strona 1 z 10
 
 
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.