Jesteś tutaj: Strona główna Kształcimy w zawodach Technik farmaceutyczny

Technik farmaceutyczny

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 trwa!

Symbol cyfrowy zawodu: 321301

Kwalifikacja:MED.09. Sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu w aptece na podstawie przepisów prawa.

Cykl kształcenia: 2,5 roku (5 semestrów)

Forma kształcenia: dzienna

Technik farmaceutyczny to zawód należący do branży opieki zdrowotnej, zaliczany do średniego personelu do spraw zdrowia wg. Klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy.

Technik farmaceutyczny wykonuje prace związane ze sporządzaniem i wytwarzaniem produktów leczniczych oraz prowadzeniem obrotu produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi, suplementami diety i środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu na podstawie przepisów prawa w tym ustawy Prawo farmaceutyczne. Ponadto współuczestniczy w analizach produktów leczniczych i wyrobów medycznych w laboratoriach zgodnie z uprawnieniami wynikającymi z obowiązujących przepisów prawa.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik farmaceutyczny powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) sporządzania i wytwarzania produktów leczniczych,
2) wykonywania czynności związanych z obrotem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi oraz innymi produktami dopuszczonymi do obrotu na podstawie ustawy Prawo farmaceutyczne, w szczególności wydawania tych produktów,
3) uczestniczenia w analizach i procesie kontroli produktów leczniczych i wyrobów medycznych w laboratoriach.

Absolwent szkoły może podejmować pracę w:

• aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • punktach aptecznych
  • sklepach zielarsko-medycznych
  • hurtowniach farmaceutycznych
  • zakładach przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego oraz zakładach przetwórstwa zielarskiego
  • laboratoriach chemicznych przemysłu chemicznego, zielarskiego, spożywczego.

"https://www.youtube.com/embed/U6XysfZiVso"