KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Kursy Kurs rejestratorka medyczna

Kurs rejestratorka medyczna

Rejestratorka medyczna –kurs /100 godzin/

Rejestratorka medyczna jest zawodem o charakterze biurowym, kompleksowo obsługuje rejestrację pacjentów instytucji medycznych. Przyjmuje zgłoszenia i ustala terminy świadczeń zdrowotnych, prowadzi rejestr i dokumentację pacjentów. Wykonuje rozliczenia i kalkulacje finansowe usług medycznych, wystawia rachunki i zaświadczenia, współpracuje z lekarzami i pielęgniarkami na terenie placówek medycznych.

 

Jest to zawód ujęty w klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy pod nr 422603-Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U. 2014 poz. 1145) oraz zgodny z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami (Dz.U. 2011 nr 151 poz. 896)

 

 Program kursu

1. Podstawy anatomii, fizjologii i patologii

2. Zarys psychologii z elementami komunikacji interpersonalnej i etyki

3. Pierwsza pomoc

                Łącznie 40 godzin

 

4. Organizacja pracy rejestracji

  • Prowadzenie i obieg dokumentacji medycznej
  • Zasady kodowania i rozliczania świadczeń medycznych
  • Rozliczanie z NFZ – weryfikacja dokumentacji
  • Archiwizacja dokumentacji medycznej
  • Sprawozdawczość statystyczno – finansowa
  • Obsługa klienta

                Łącznie 60 godzin

 

Wymagane wykształcenie średnie.

 

Cena kursu nie przekroczy 5 zł. za 1 godzinę zajęć za 1 uczestnika kursu.

 

Czas trwania kursu 3 miesiące ( zajęcia co 2 tygodnie w weekendy).

Zajęcia odbywać się będą w Morawicy ul. Kielecka 7.

Wnioski o przyjęcie na kurs można przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 
 
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.