Jesteś tutaj: Strona główna Doradztwo zawodowe Aktualności Materiały edukacyjne do pracy z ukraińskimi uczniami w polskich szkołach

Materiały edukacyjne do pracy z ukraińskimi uczniami w polskich szkołach

Szanowni Państwo,
Drodzy dyrektorzy i nauczyciele,

poniżej przekazujemy zestawienie dostępnych materiałów edukacyjnych, z których można korzystać w pracy z uczniami przyjmowanymi do polskich szkół w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie

1. Materiały edukacyjne Ministerstwa Edukacji i Nauki: Materiały edukacyjne MEiN do wykorzystania w pracy z uczniami z Ukrainy(otwórz w nowym oknie)
  2. Materiały edukacyjne Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń: Zestawienie materiałów edukacyjnych dotyczących tego, jak rozmawiać o wojnie z dziećmi i młodzieżą(otwórz w nowym oknie)
  1. Materiały edukacyjne Centrum Edukacji Obywatelskiej:
  1. Materiały dydaktyczne Urzędu ds. Cudzoziemców: Materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego – dla ukraińskich dzieci(otwórz w nowym oknie)
  2. Materiały edukacyjne Sieci Organizacji Społecznych: Zestawienie materiałów edukacyjnych dotyczących tego, jak rozmawiać o wojnie z dziećmi i młodzieżą(otwórz w nowym oknie)
  3. Materiały edukacyjne Uniwersytetu Dzieci: Zestawienie materiałów edukacyjnych dotyczących tego, jak rozmawiać z dzieckiem o lęku w obliczu wojny(otwórz w nowym oknie)
  4. Materiały edukacyjne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej: Materiały edukacyjne dotyczące pracy z dzieckiem cudzoziemskim oraz przykłady dobrych praktyk pracy z uczniem cudzoziemskim(otwórz w nowym oknie)
  5. Centrum Edukacji Obywatelskiej: Materiały metodyczne i narzędzia do pracy z dziećmi cudzoziemskimi(otwórz w nowym oknie)
  6. Materiały edukacyjne Fundacji EMIC: Scenariusze zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych dla nauczycieli na temat migracji i międzykulturowości(otwórz w nowym oknie)
  7. Materiały edukacyjne Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli: System wsparcia dla dyrektorów i nauczycieli ze strony MSCDN w związku z sytuacją w Ukrainie(otwórz w nowym oknie)
  8. Fundacja Wolność i Demokracja: Podręcznik do nauki języka polskiego dla ukraińskich dzieci(otwórz w nowym oknie)
  9. Fundacja Orange: Zajęcia lekcyjne online dla ukraińskich dzieci(otwórz w nowym oknie)
  10. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”:

Źródło: https://www.ore.edu.pl/2022/03/materialy-edukacyjne-do-pracy-z-ukrainskimi-uczniami-w-polskich-szkolach/

17.03.2022r.