KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Uroczyste obchody „Święta Niepodległości”

Uroczyste obchody „Święta Niepodległości”

W tym roku Policealna Szkoła Medyczna im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy przyłączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Rozśpiewana Przerwa – Patriotyczne Śpiewanie”. Pomysłodawcą i inicjatorem akcji jest pani Edyta Bobryk – obecny kierownik ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach. Honorowe patronaty akcji objęli m. in. Minister Edukacji Narodowej – pani Joanna Kluzik-Rostkowska, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – pan Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty – pani Małgorzata Muzoł.

 

Akcja polega na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych przez uczniów podczas przerw śródlekcyjnych a jej celem jest pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego i propagowanie wartości patriotycznych wśród młodzieży.
Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły wspólnym śpiewem uczcili pamięć o ludziach, którzy oddali swe życie za Ojczyznę, pamięć o tych, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej, niepodległej Polsce. Społeczność szkolna podczas przerw wykonała m. in. pieśni: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Piechota”, „Legiony”, „Rozkwitały pąki…”, „Rota”.

Po wspólnym śpiewie zorganizowano konkurs na znajomość tekstu Hymnu Narodowego. Przedstawiciele klas, którzy wykazali się bezbłędną znajomością słów zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor – Renatę Antos.

 

Galeria zdjęć
 
 
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.