KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Jubileusz 50-lecia Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy

Jubileusz 50-lecia Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy

24 października 2014 roku  Policealna Szkoła Medyczna im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy obchodziła swój jubileusz - 50-lecie istnienia. W tym szczególnym dla szkoły dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Sejmiku Tadeusz Kowalczyk, marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek województwa Grzegorz Świercz, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł, a także przedstawiciele instytucji współpracujących z placówką.

 

Na uroczystość przybyli również absolwenci oraz byli pracownicy szkoły. W tym szczególnym dniu nie zabrakło byłych dyrektorów szkoły - Pani Emilii Długosz i Pani Teresy Szajowskiej. Obecna była również Pani dr Maria Horecka - żona dr Stanisława Horeckiego inicjatora powstania szkoły, a także jego dwie córki.

Pierwsza część obchodów jubileuszowych odbyła się w siedzibie szkoły, po mszy świętej w kościele parafialnym  w Morawicy.

Obchody jubileuszowe były również uroczystym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych. Z rąk wicemarszałka Grzegorza Świercza oraz dyrektor Renaty Antos odebrali oni indeksy.

Na koniec tej części obchodów uczniowie szkoły przedstawili program artystyczny pt. „W imię miłości człowieka", oparty na tekstach m. in. Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty, Paula Coelho, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Mieczysława Jastruna, Romana Brandstaettera, fragmentów Biblii w podkładem muzycznym  Ennio Morrikone

Podczas drugiej części obchodów, które odbyły się w Filharmonii Świętokrzyskiej, przedstawiciele samorządu województwa oraz dyrekcja szkoły złożyli specjalne podziękowania przedstawicielom  jednostek medycznych współpracujących ze szkołą w zakresie organizacji kształcenia praktycznego, takim jak: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Swoimi przemyśleniami, wspomnieniami związanymi z nauką i pracą w szkole podzielili się byli uczniowie i pracownicy - Witold Woźniak obecnie wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Marzena Pyk z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Agnieszka Skiba absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Ogólnego z 1998 roku, Teresa Podlewska-Martyniszyn absolwentka pielęgniarstwa z 1968 roku, później również nauczyciel w Policealnej Szkole Medycznej.

Uroczystość była wspaniałą okazją do spotkania się po latach kilku pokoleń absolwentów różnych kierunków medycznych a także okazją do podsumowania działalności naszej szkoły w przeciągu półwiecza. Otrzymaliśmy wiele ciepłych życzeń i gratulacji od społeczności szkolnej oraz instytucji współpracujących ze szkołą.
 

 

Poczytaj więcej:

http://www.psl-kielce.org

http://www.wrota-swietokrzyskie.pl

https://www.wrota-swietokrzyskie.pl

http://www.youtube.com

 

 

 

Galeria zdjęć
 
 
 
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.