Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dzień Patrona w Policealnej Szkole Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy

Dzień Patrona w Policealnej Szkole Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy

Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy istnieje od 1964 roku i nosi imię Hanny Chrzanowskiej, wybitnej polskiej pielęgniarki. 28 października bieżącego roku obchodzony był w szkole Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy. Dalsze obchody miały miejsce w budynku szkoły przy ul. Kieleckiej 7 w obecności gości, pracowników szkoły oraz słuchaczy.

Przybyli na uroczystość byli świadkami ślubowania klas pierwszych przy sztandarze Szkoły oraz wysłuchali prezentacji na temat Patronki. Błogosławiona Hanna Chrzanowska z niezwykłą miłością j oddaniem pochylała się nad chorym człowiekiem. Kochała góry i muzykę klasyczną. Stąd też  miał również miejsce występ uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, którzy zachwycili zebranych swoim talentem i różnorodnością instrumentów. Patronat honorowy nad uroczystością objęło Województwo Świętokrzyskie oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło: Radio Kielce, TVP 3 Kielce, Echo Dnia, Telewizja Świętokrzyska, Radio TPI. Policealna Szkoła Medyczna im. Hanny Chrzanowskiej jest częścią Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Wraz z obchodami Dnia Patrona weszła w 60 rok istnienia i kształcenia kadr medycznych.

31.10.2023r.