Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dzień Patrona Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy

Dzień Patrona Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy

W dniu 22 października 2022 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona - Hanny Chrzanowskiej. Dla nas to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronką Szkoły.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

• pan Mariusz Gosek – Poseł na Sejm RP
  • pan Tomasz Jamka - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego,
  • pan Piotr Kisiel – dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego
  • pan Artur Jaroń - dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
  • pani Katarzyna Sroka –wicedyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
  • ks. Jan Ciszek – proboszcz parafii NMP w Morawicy

Patronat honorowy nad uroczystością objęło Województwo Świętokrzyskie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio TPI, Echo Dnia, TVP 3 Kielce, telewizja PTM TV

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Morawicy. Następnie w budynku szkoły rozpoczęła się część oficjalna, po wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymn Polski. Pani dyrektor Anita Koniusz serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości. Miało miejsce także ślubowanie i przyrzeczenie na sztandar słuchaczy klas I.

W części artystycznej słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy podczas prezentacji multimedialnej przypomnieli sylwetkę naszej patronki - błogosławionej Hanny Chrzanowskiej w celu uczczenia pamięci i działalności wybitnej polskiej pielęgniarki.

Uroczyste obchody Dnia Patrona uświetnił występ niezwykle utalentowanych młodych artystów – uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.

Niewątpliwie tegoroczne święto naszego Patrona zapamiętamy jako wyjątkowe wydarzenie. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz słuchaczom, pracownikom za udział w uroczysotości.