Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nauka zawodu nie tylko w szkole

Nauka zawodu nie tylko w szkole

W dniu 14 maja 2019 roku uczniowie klasy I oraz II zawodu Technik elektroradiolog uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do SNZOZ Moto-Med. Sp. z o.o. w Kielcach. W ramach przedmiotu pracownia diagnostyki uczniowie zapoznawali się z aparaturą radiologiczną stosowaną w stomatologii. W tajniki zawodu wprowadziła zainteresowanych pani Zofia Jędrychowska - technik elektroradiologii z wieloletnim doświadczeniem w stomatologicznej diagnostyce obrazowej.

Uczniowie czynnie brali udział w prezentacji aparatury, obserwowali pozycjonowanie pacjentów do poszczególnych badań i zdjęć RTG, analizowali przypadki kliniczne. Ciekawie prowadzone zajęcia, interesujące zagadnienia oraz przychylność i troska pracowników przychodni, pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę z zakresu radiologii stomatologicznej.
BARDZO DZIĘKUJEMY za umożliwienie i udostępnienie aparatury medycznej w Pracowni Radiologii Stomatologicznej Pani Dyrektor Joannie Jabłońskiej oraz Pani Zofii Jędrychowskiej za przeprowadzenie interesujących zajęć z radiologii stomatologicznej.