KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy miał wyjątkową oprawę ,głównie za sprawą znamienitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Na zaproszenie pani dyrektor Renaty Antos przybyli : p. Kowalińska Małgorzata - z-ca dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, p. Zbigniew Wojciechowski –dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach, p. Waldemar Majchrzykiewicz - starszy wizytator Wydział Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach, p. Jakubczyk Jolanta – dyrektor Świetlicy Wspierająca-Integrującej PLUS w Kielcach, p. Michał Maj - z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa: z Sanatorium "Włókniarz" z Buska-Zdroju, p. Tomasz Borowiecki - dyrektor Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy, p. Izabela Juszkiewicz oraz p. Agnieszka Siwek-przedstawicielki Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, p. Agatowski Marcin-Prezes Fundacji Możesz Więcej z Bilczy, p. Godzisz Zofia - prezes Klubu Seniora w Morawicy.


Z radością powitaliśmy również młodzież szkół licealnych wraz z opiekunami.
W pierwszej części spotkania zebrani goście oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy wysłuchali zaproszonych gości, p. dyrektor Wojciechowski podsumował działania Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach w zakresie przywracania świetności szkolnictwa zawodowego w Polsce.
Następnie zebrani wysłuchali prezentacji na temat oferty kształcenia w naszej szkole oraz praktyk zagranicznych w Portugalii w ramach programu PO WER. Zarówno w prezentacji zawodów, jak i w wystąpieniach gości podkreślano istotę jakości praktycznego kształcenia zawodowego oraz współpracę szkoły z pracodawcami. P. dyrektor Michał Maj z sanatorium „Włókniarz” podkreślił rolę kształcenia policealnego w kształceniu kadr medycznych, szczególnie zwracając uwagę na technika masażystę. Podkreślił również jakimi cechami powinien charakteryzować się pracownik i jak ważne w zawodach medycznych jest empatyczne podejście do pacjenta oraz postawa zawodowa. Pan dyrektor Tomasz Borowiecki przedstawił zakres działalności Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy oraz możliwości zatrudniania absolwentów naszej szkoły.
Pani dyrektor Kowalińska Małgorzata pogratulowała uczniom wyboru szkoły oraz pozdrowiła wszystkich w imieniu Samorządu Województwa jako organu prowadzącego szkołę.
P. Jakubczyk Jolanta zaprezentowała zakres działalności Świetlicy PLUS oraz perspektywy zatrudniania przyszłych terapeutów zajęciowych. Kolejne możliwości zatrudniania naszych absolwentów przedstawił p. Marcin Agatowski, który zwrócił uwagę na organizacje pozarządowe, w których absolwenci również powinni poszukiwać pracy oraz nowe możliwości w zakresie organizacji usług medycznych oraz opiekuńczych.
Pani Izabela Juszkiewicz wraz z p. Agnieszką Siwek przedstawiły projekty zmian prawnych dotyczących szkolnictwa na poziomie policealnym.
Pani dyrektor Renata Antos podkreśliła znaczenie solidnego przygotowania ucznia do właściwego wykonywania zadań zawodowych, roli szkoły, ale też pracodawców. Podkreśliła, że szkolnictwo ma służyć rynkowi pracy i nasza szkoła chętnie współpracuje z pracodawcami w zakresie praktycznej nauki zawodu, a oni również maja wpływ na przygotowanie kadr zgodnie z ich oczekiwaniami. Takie spotkania służą obu stronom. Kształcenie zawodowe jest dla rynku pracy, a nie odwrotnie. Szkoła chętnie wsłuchuje się w uwagi pracodawców i docenia fakt, że znajdują czas na wizyty u nas.
Pani dyrektor podziękowała za ich wkład w przygotowanie kadr medycznych oraz społecznych oraz zapewniła, że dba o jakość kształcenia. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy dyplomy zawodowe oraz wysoka zdawalność egzaminów zawodowych potwierdzają faktyczne umiejętności absolwentów. Szkoły zawodowe nie są aktualnie kojarzone ze szkołami drugiego wyboru, trafiają do nich osoby, które szukają świadomie możliwości zdobycia zawodu lub przekwalifikowania się.
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni w niezwykłą podróż po szkole. Drzwi naszych profesjonalnie wyposażonych pracowni zostały otwarte, a uczniowie poszczególnych zawodów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Zwiedzający mieli możliwość skorzystać z masażu, zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, przyjrzeć się procedurom pracy z pacjentem w wykonaniu przyszłych techników elektroradiologów ,a nawet posmakować babeczek wykonanych przez słuchaczki kształcące się w zawodzie terapeuta zajęciowy. Wyjątkową okazję mieli Ci, którzy zajrzeli do pracowni farmaceutycznej. Tam, w ramach zajęć z chemii kosmetycznej, można było wykonać dla siebie pachnące kosmetyki tj. kule kąpielowe, masło kokosowe czy ekologiczne mydełka. W pracowni opiekuna medycznego próbowano swoich sił przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych na fantomach do złudzenia przypominających leżących w łóżku schorowanych pacjentów. Tam też miał miejsce wykład “Opiekun medyczny na rynku pracy w świetle zmian demograficznych zachodzących w społeczeństwie”.
Do tych dynamicznych zmian , rosnących potrzeb i wymagań dzisiejszego pacjenta i klienta przygotowuje uczniów i słuchaczy CKZiU w Morawicy. Mamy nadzieję, że nasi młodzi goście ze szkół średnich zapamiętają czas spędzony w naszej szkole kiedy będą musieli decydować o swojej przyszłej karierze zawodowej. Może wybiorą właśnie nas. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla zainteresowanych zdobyciem zawodu na miarę nowoczesnej Europy.
Pani dyrektor Renata Antos podziękowała za wyróżnienie szkoły obecnością tylu znakomitych gości. Podkreśliła, że połączył nas wszystkich tego dnia szacunek do szkolnictwa zawodowego. Dziękujemy Państwu za merytoryczne spotkanie.

 

Galeria zdjęć
  
 
 
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.