KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Beatyfikacja patronki naszej szkoły Hanny Chrzanowskiej

Beatyfikacja patronki naszej szkoły Hanny Chrzanowskiej

28 kwietnia 2018 odbyła się w Krakowie - Łagiewnikach uroczystość beatyfikacji patronki naszej szkoły Hanny Chrzanowskiej. Przewodniczył jej legat papieski Angelo Amato a uczestniczyło środowisko polskich pielęgniarek i położnych, przedstawiciele międzynarodowych stowarzyszeń pielęgniarskich między innymi z Włoch, USA i Wielkiej Brytanii, przedstawiciele polskich szkół pod patronatem H. Chrzanowskiej.

To wielkie święto dla naszego środowiska. Naszą szkołę we wnętrzu bazyliki reprezentowali – Dyrektor Renata Antos z młodzieżą pocztu sztandarowego: Kamilą Szałas, Anitą Mazur, Kamilem Bździuchem oraz emerytowanymi nauczycielami: Anną Sydor, Teresą Martyniszyn, Krystyną Wiąk, Danutą Juchniewicz, Zofią Bobowską, Emilią Długosz - byłą Dyrektor szkoły wraz z mężem Kazimierzem. Na zewnątrz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pozostali członkowie naszej delegacji na czele z Kierownik szkolenia praktycznego K. Piastą i kolejno: Edytą Tytoń, Tamarą Rucińską, Haliną Radomską, Jolantą Majchrzyk, Anną Zacharz, Witoldem Woźniakiem, Danutą Rajcą, Anetą Grabowską, Zofią Godzisz, Zofią Ruchałą.

Mszę uświetnił śpiew stuosobowego chóru. Na godzinę przed rozpoczęciem mszy na telebimach obserwowaliśmy zdjęcia pani Hanny i mogliśmy słyszeć nagrania jej autentycznych wypowiedzi.

Szczególnie wzruszającą była wypowiedź o satysfakcji, którą odczuwa nauczyciel kiedy widzi, że jego uczniowie dobrze opanowali wiedzę i umiejętności praktyczne potrzebne do sprawnego wykonywania swoich zawodowych zadań. Wśród uczestników widoczne były pielęgniarki ubrane w tradycyjny strój tj. czepek i mundur. Pogoda dopisała, kwiecień pachniał kwiatami i ogrzewał pięknym ciepłem i światłem. Mogłyśmy biwakować na trawie a parasole zostały użyte tylko do ochrony przed słońcem.

O Hannie Chrzanowskiej mówił kiedyś jej współpracownik wówczas ksiądz K. Wojtyła obecnie święty Jan Paweł II powiedział że była „sumieniem polskiego pielęgniarstwa”. Dzisiaj wiemy, że chciała nieść ulgę w bólu fizycznym ale także pomoc duchową, wsparcie emocjonalne. Takie działanie jest obecnie standardem nowoczesnej, holistycznej opieki nad chorymi.

W naszej szkole wcielamy w życie posłannictwo naszej patronki. Towarzyszenie chorym w ich bólu i cierpieniu wymaga przygotowania . Wspierać i pełnić rolę opiekuńczą należy profesjonalnie. Obecnie prochy błogosławionej wraz z prochami jej ojca prof. Ignacego Chrzanowskiego, które znaleziono w trumnie pani Hanny Chrzanowskiej podczas ekshumacji jej doczesnych szczątków spoczywają w krypcie kościoła św. Mikołaja w Krakowie. Do tradycji szkolnej należy składanie wiązanki kwiatów z okazji Dnia Patrona na jej grobie. Obecnie będziemy więc odwiedzali kościół św. Mikołaja a nie Cmentarz Rakowicki.

Pani Dyrektor Renata Antos na spotkaniu podsumowującym nasz udział w uroczystości zauważyła, że beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej jeszcze bardziej uwrażliwiła nas na to by każdy starał się być człowiekiem miłosierdzia, zgodnie ze swoimi talentami i okolicznościami życia.

 

Galeria zdjęć
   
 
 
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.