KSZTAŁCIMY W ZAWODACH
 
 

41 311-46-80, 41 311-40-48

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Szukaj
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności „Europejski wymiar medycznego kształcenia zawodowego”

„Europejski wymiar medycznego kształcenia zawodowego”

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy rozpoczęło realizację projektu „Europejski wymiar medycznego kształcenia zawodowego” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który jest finansowany z Funduszy Europejskich. Kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 308 250,03zł. Termin realizacji projektu to 15 listopada 2016 r. do 14 czerwca 2018r.

 

Celem głównym projektu jest doskonalenie zawodowe i rozwój osobisty uczniów i kadry pedagogicznej CKZiU w Morawicy. W programie weźmie udział 34 uczniów i uczennic, słuchaczy i słuchaczek CKZiU , którzy wyjadą na 2- tygodniową praktykę zawodową w portugalskich przedsiębiorstwach. Natomiast 14 nauczycieli odbędzie szkolenie typu „job shadowing” w instytucjach kształcenia zawodowego. Po zakończonej rekrutacji do pierwszej grupy zakwalifikowało się 17 uczniów kształconych w zawodach: technik masażysta, technik usług kosmetycznych, technik farmaceutyczny, technik elektroradiolog, opiekun medyczny i terapeuta zajęciowy oraz oraz 7 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Termin wyjazdu dla pierwszej grupy uczniów i uczennic to okres od 26 marca do 8 kwietnia 2017r. Nauczyciele przebywać będą na szkoleniu od 26 marca do 1 kwietnia 2017r.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Mobility Friends w Barcelos, który jest odpowiedzialny za odpowiedni dobór placówek do odbycia praktyk i szkoleń, monitoring, organizację zakwaterowania i wyżywienia oraz program kulturowy. Projekt obejmuje przygotowanie językowo – kulturowo – pedagogiczne zarówno w Polsce jak i w Portugalii. Obecnie uczestnicy grupy pierwszej doskonalą umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Pozwoli im to na swobodniejszą komunikację ponieważ język angielski jest językiem projektu. Niemniej jednak planowane są również zajęcia z podstaw języka portugalskiego.

Realizacja projektu ma na celu wykształcenie mobilnego absolwenta, który nie bez obaw będzie funkcjonował na europejskim rynku pracy. W czasie mobilności nauczyciele zaobserwują metody medycznego kształcenia zawodowego w Portugalii i ewentualne innowacje wprowadzą w program nauczania w CKZiU. Działania te mają na celu unowocześnienie szkoły i podniesienie jej atrakcyjności.

Zapraszamy osoby, które będą chciały odbyć praktyki w Portugalii do skorzystania z oferty

szkoły od 01.09.2017 roku .W ofercie szkoły zawody:

technik usług kosmetycznych/2 lata/, technik masażysta/2 lata/. technik farmaceutyczny/2 lata/, terapeuta zajęciowy/2 lata/, technik elektroradiolog/2,5 roku/, technik sterylizacji medycznej/1 rok/, opiekun medyczny/1 rok/.

Więcej o szkole na oficjalnej szkole internetowej: www.szkola-medyczna.com.pl.

 

Projekt  jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 
 
 
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 

Informacja o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.

Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie.