Jesteś tutaj: Strona główna Szkolenie praktyczne

Szkolenie praktyczne

Kierownik szkolenia praktycznego – mgr Katarzyna Piasta

Placówki praktycznej nauki zawodu:

Uczniowie naszej szkoły odbywają bezpłatne zajęcia praktyczne pod okiem instruktorów w następujących placówkach medycznych:

1. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
    - oddział kardiologiczny, oddział neurologiczny, oddział rehabilitacyjny, dział diagnostyki obrazowej, apteka szpitalna
  2. Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy
    - dział fizjoterapii, oddziały psychiatryczne
  3. Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach
    - zakład diagnostyki obrazowej i radioterapii
  4. Apteki prywatne ogólnodostępne w Kielcach dla kierunku technik farmaceutyczny
  5. NZOZ Zakład opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacyjny w Bilczy
  6. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy – Kielce, ul. Chęcińska 23
  7. DPS im. Św. Brata Alberta – Kielce, ul. Żeromskiego 4/6
  8. Stowarzyszenie "Chwytaj Szanse"

Bardzo wyjątkowo podchodzimy do kształcenia praktycznego, które organizujemy z wielką dbałością o jak najpełniejszą ofertę dla każdego kierunku. W przypadku kierunku technik elektroradiolog pracownie diagnostyki i terapii organizujemy w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, które jest w przypadku tego kierunku najlepszą w regionie bazą kształcenia.

Umiejętności naszych uczniów wyróżniają ich na rynku pracy, co często podkreślają pracodawcy. Warte podkreślenia jest również to, że jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym dla każdego zawodu, co oznacza, że posiadamy odpowiednie wyposażenie pracowni.