Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Konferencja naukowo-szkoleniowa "Bliżej autyzmu"

W dniu 10 czerwca w budynku Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa „Bliżej autyzmu” przybliżająca tematykę zaburzeń z kręgu autyzmu dla zainteresowanych osób w tym: nauczycieli, rodziców, opiekunów i wszystkich chętnych. Konferencja została zainicjowana przez panią Dyrektor PSM Renatę Antos. Prowadzący konferencję to: pracownicy Stowarzyszenia „Chwytaj Szanse” oraz nauczyciele PSM w Morawicy.

 

W czasie spotkania przybliżone zostały treści dotyczące osób z autyzmem w środowisku rówieśniczym, szkolnym, rodzinnym. Praktyczne wskazówki dotyczące rozwoju sfery społecznej oraz komunikacji zaprezentowali pedagodzy i psycholodzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Chwytaj Szanse”. Nauczyciele PSM w Morawicy przedstawili zagadnienia dotyczące terapii poprzez twórczość i terapii pedagogicznej. Wywiązała się dyskusja dotycząca szans integracji i funkcjonowania w środowisku społecznym osób autystycznych. Uczestnicy wymienili się swoimi doświadczeniami.

Prowadzący konferencje stanowią zespół ludzi z dużym doświadczeniem w praktycznej pracy z dziećmi, bardzo dobrze przygotowani merytorycznie. Zespól posiada: pedagogów, psychologów, terapeutów, rehabilitantów, fizjoterapeutów, logopedów, nauczycieli kształcących w poszczególnych przedmiotach potrafiących projektować indywidualne programy terapii oraz indywidualne programy nauczania.

Uczestnicy szkolenia oraz inni zainteresowani tą tematyką mogą zgłaszać nurtujące ich zagadnienia, a szkoła i stowarzyszenie postarają się odpowiedzieć na potrzeby nową konferencja.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Galeria zdjęć
   
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności Konferencja naukowo-szkoleniowa "Bliżej autyzmu"
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.