Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

ERASMUS+ wyjazdy uczniów na praktykę zawodową do Londynu

Rozpoczęliśmy przygotowania do wyjazdu grupy uczniów na praktykę zawodową w Londynie w ramach programu Erasmus+. Do projektu „Uczeń na europejskim rynku pracy” zakwalifikowali się uczniowie i uczennice z kierunków technik masażysta oraz technik usług kosmetycznych.

 

Obecnie uczestnicy doskonalą umiejętności posługiwania się językiem angielskim w czasie zajęć z lektorem brytyjskim. Pozwoli im to na swobodniejszą komunikację z pacjentem/klientem anglojęzycznym, współpracownikami oraz rodzinami brytyjskimi.

Wyjazd zaplanowano na 13 kwietnia do 2 maja 2015 r. Partnerem projektu jest ADC w Londynie, która jest odpowiedzialna za odpowiedni dobór placówek, organizację zakwaterowania i wyżywienia i program kulturalny.

Uczestnicy praktyki zagranicznej sprawdzą swoje umiejętności zawodowe na anglojęzycznym rynku pracy w zakresie masażu, rehabilitacji i kosmetologii. Ponadto rozwiną umiejętności konwersacji w języku angielskim z pacjentami, klientami oraz personelem placówki.

Poprzez realizację projektu uczestnicy zwiększą swoją szansę na rynku pracy, podniosą stopień pewności siebie i zaangażowania w planowanie własnej kariery.

Potwierdzeniem zdobytych umiejętności będzie Europass Mobilność, certyfikaty uczestnictwa oraz referencje.Taki zestaw dokumentów będzie dodatkowym atutem poświadczającym kwalifikacje absolwenta dla przyszłego potencjalnego pracodawcy.

Projekt  jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartoścć merytoryczną.

 
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności ERASMUS+ wyjazdy uczniów na praktykę zawodową do Londynu
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.