Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Dzień Patrona Szkoły

Historia naszej szkoły liczy sobie 55 lat i w tym roku obchodziliśmy także 35-lecie nadania szkole imienia wspaniałej polskiej pielęgniarki – Hanny Chrzanowskiej.

W dniu 26.10.2019 r. po raz 34 celebrowaliśmy Dzień Patrona. Tradycyjnie w tym dniu uczniowie i słuchacze klas pierwszych otrzymali indeksy oraz złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

 

Pani dyrektor Renata Antos zapoznała zebranych z rysem historycznym naszej szkoły. Młodzież klas drugich : Technik masażysta i Technik elektroradiolog przedstawiła program artystyczny poświęcony patronce szkoły zatytułowany” Hanna Chrzanowska we wspomnieniach uczennic i współpracowników”- przygotowany przez nauczycielki Barbarę Rutowską i Edytę Tytoń.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy- Pani Beata Matulińska oraz emeryci i byli pracownicy naszej szkoły Danuta Juchniewicz, Helena Szczukiewicz i Witold Woźniak.

W tym dniu pożegnaliśmy także długoletniego pracownika naszej szkoły – Panią woźną Danutę Rajcę, która po przepracowaniu 37 lat odeszła na zasłużoną emeryturę.

W dniu 27.10.2019 roku odbyła się również w miejscowym kościele uroczysta msza święta za wstawiennictwem błogosławionej Hanny Chrzanowskiej w intencji uczniów i pracowników szkoły .

 
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności Dzień Patrona Szkoły
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.