Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Tydzień Kultury Języka

W ramach obchodów XXVI Tygodnia Kultury Języka uczniowie i słuchacze naszej szkoły wzięli udział w następujących wydarzeniach:

W dniu 8.03.2018r. klasa I Technik Elektroradiolog uczestniczyła w grze miejskiej, której celem było zwiedzanie i znalezienie informacji na temat zabytków kieleckich: przyrodniczych, obiektów architektury i pomników. Następnie uczestnicy udali się do Ośrodka Kultury Ziemowit w Kielcach, gdzie w ramach cyklu spotkań z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości wzięli udział w spotkaniu zatytułowanym „Wilno w poezji”.  Uczniowie i nauczyciele wraz z pozostałymi uczestnikami spotkania, osobiście czytali wybrane utwory poezji Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Syrokomli i Czesława Miłosza.

 

W dniu 9.03.2018 r. w szkole odbyło się dyktando zatytułowane ”Drogi Polaków do niepodległości”, w którym wzięło udział 20 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Paweł Kozera z klasy I Technik Elektroradiolog. Drugie miejsce Agnieszka Buchcic i trzecie miejsce Magdalena Choromańska obie z klasy II Technik Elektroradiolog. Organizatorami obchodów Tygodnia Kultury Języka były nauczycielki Barbara Rutowska i Aneta Paździerz.

 

Galeria zdjęć
  
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności Tydzień Kultury Języka
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2019 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.