Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Dzień Dziecka w Morawicy

Dnia 4 czerwca 2017 roku w Morawicy odbyła się uroczystość nadania praw miejskich naszej miejscowości. Uroczystość ta połączona była z Dniem Dziecka. Nasza Szkoła wzorem lat ubiegłych wzięła czynny udział w imprezie poświęconej dzieciom.

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy przygotowało wiele atrakcji dla dzieci. Uczniowie kierunku Terapeuta zajęciowy zorganizowali warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały różne prace, min. opaski indiańskie i kwiaty z bibuły. Każde dziecko miało możliwość własnoręcznie ozdobić słoiczek techniką dequpage, czyli przykleić na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wcześniej przygotowanego słoiczka wzoru wyciętego z serwetki papierowej. Warsztaty te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieciaków. Ale to nie koniec atrakcji, które nasza szkoła przygotowała. Słuchaczki kierunku Technik usług kosmetycznych malowały dzieciom twarze. Każde dziecko mogło wybrać sobie ulubiony motyw i dokładnie taki miało namalowany na twarzy. W tym czasie mamy mogły skorzystać z masażu dłoni, który wykonywany był przez uczniów kierunku Technik masażysta. Następną atrakcją, która ciszyła się dużym zainteresowaniem były pokazy pierwszej pomocy. Uczniowie kierunku terapeuta zajęciowy pokazywali na fantomach zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci bez żadnych oporów próbowały swoich sił również w tym zadaniu.

Oprócz tych atrakcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy wystawiło prace wykonane przez uczniów kierunku Terapeuta zajęciowy. Prace uczniowie wykonywali własnoręcznie w szkole w ramach pracowni terapii zajęciowej.

Wszystkie te atrakcje wykonywane były pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, specjalistów z danej dziedziny: masażu, kosmetologii, terapii zajęciowej, pierwszej pomocy.

 

Galeria zdjęć
 
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności Dzień Dziecka w Morawicy
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.