Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Misja szkoły

Misja

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy jest szkołą identyfikującą się z wartościami, którym hołdowała w życiu i w pracy Hanna Chrzanowska.

We wszystkich dziedzinach funkcjonowania szkoły – wychowawczej, dydaktycznej, opiekuńczej, administracyjnej, szkoła kieruje się zasadą holistycznego postrzegania człowieka i poszanowania godności właściwej istocie ludzkiej.

Społeczność szkolna funkcjonuje w atmosferze bezpieczeństwa i życzliwości kształtowanej przez wzajemne okazywanie szacunku, zrozumienia, akceptacji, respektowanie zasad współżycia społecznego bez względu na pochodzenie, wyznanie, status społeczny oraz niepełnosprawność jej członków.

Tymi samymi wartościami kierujemy się zarówno w kształtowaniu relacji między wszystkimi członkami społeczności szkolnej, jak i w przygotowaniu uczniów/słuchaczy do odpowiedzialnej pracy z pacjentem oraz klientem.

Naszą ambicją jest stwarzanie możliwości uczenia się przez całe życie i ustawicznego wszystkim osobom zainteresowanym doskonaleniem swoich kwalifikacji zawodowych.

Przez aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz korelację wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi staramy się wykształcić absolwenta wszechstronnie przygotowanego do wejścia na zmieniający się rynek pracy, przystosowanego do nowych warunków społecznych i ekonomicznych.

Szkoła podejmuje działania, aby absolwenci byli przygotowani do pełnienia różnych ról w życiu rodzinnym i prezentowali właściwe postawy moralne, a w życiu publicznym nienaganne postawy obywatelskie.

 
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Misja szkoły
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2022 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.