Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Misja szkoły

Policealna Szkoła Medyczna w Morawicy jest szkołą identyfikującą się z wartościami, którym hołdowała w życiu i w pracy jej patronka - Hanna Chrzanowska.
We wszystkich dziedzinach funkcjonowania szkoły - wychowawczej, dydaktycznej, opiekuńczej, administracyjnej szkoła kieruje się zasadą holistycznego postrzegania człowieka i poszanowania godności właściwej osobie ludzkiej.
Społeczność szkolna funkcjonuje w atmosferze bezpieczeństwa i życzliwości kształtowanej przez wzajemne okazywanie szacunku, zrozumienia, akceptacji, pomocy.
Te same wartości kierują nami zarówno w kształtowaniu relacji między wszystkimi członkami społeczności szkolnej, jak i w przygotowywaniu słuchaczy do pracy z podopiecznymi.
Naszą ambicją jest przygotowywanie słuchaczy naszej szkoły do samodzielnego rozwiązywania problemów zawodowych oraz do przyjmowania odpowiedzialności za własne słowa i działania.
Przez aktywne uczestnictwo w zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych, w życiu klasy, szkoły i środowiska słuchacze przygotowują się do pełnienia różnych ról społecznych w życiu rodzinnym i zawodowym oraz do prezentowania obywatelskich postaw w życiu publicznym.

 
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Misja szkoły
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.