Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Charakterystyka zawodu Technik usług kosmetycznych

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej, związana z podniesieniem świadomości korzyści płynących z kształcenia zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

W związku z tym przez cały tydzień (a może i dłużej) w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych będziemy prezentować zawody, w ramach których odbywa się kształcenie w Policealnej Szkole Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy.

Dziś kilka słów o zawodzie TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

 

 

REKRUTACJA TRWA

PLANOWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ WRZESIEŃ 2021r.

ZAPRASZAMY

 

 

Zawód: TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

Symbol cyfrowy zawodu 514207

Kwalifikacja: FRK.04 . Wykonywanie zabiegów kosmetycznych

Cykl kształcenia: 2 lata (4 semestry)

Podbudowa programowa: szkoły dające wykształcenie średnie

Forma kształcenia: zaoczna

 

Technik usług kosmetycznych to zawód o charakterze higieniczno - estetycznym, którego specyfiką jest kosmetyka pielęgnacyjna, lecznicza i upiększająca oraz pomoc w tworzeniu ładnego, zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia człowieka.

Do zadań zawodowych Technika usług kosmetycznych zaliczyć możemy prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej, gdzie jako przedsiębiorca zarządza gabinetem/salonem kosmetycznym oraz personelem zgodnie z obowiązującymi dyrektywami unijnymi, prowadzenie sprzedaży kosmetyków, preparatów ziołowych, suplementów diety oraz akcesoriów kosmetycznych, ze znajomością prowadzenia koniecznej dokumentacji handlowej i przy jednoczesnym respektowaniu prawa konsumenckiego. W bezpośrednim kontakcie z klientem wykonuje usługi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej z zastosowaniem czynników fizykalnych, upiększającej i zdobniczej, zabiegi kosmetyki leczniczej w ścisłej współpracy z lekarzami różnych specjalności w zakresie pielęgnacji skóry twarzy, głowy, ciała, dłoni i stóp opracowuje strategię zabiegów profesjonalnych i udziela porad w zakresie pielęgnacji skóry w warunkach domowych. Ustala zalecenia dietetyczne oraz udziela porad dotyczących trybu życia klienta, ocenia estetykę i skuteczność przeprowadzonego zabiegu, prowadzi dokumentację zabiegową.

Technik usług kosmetycznych jest zawodem wymagającym, ze względu na swój charakter, szczególne cechy osobowościowe, predyspozycje psychofizyczne oraz wysoką kulturę osobistą, skierowanym dla osób otwartych na kontakt z ludźmi, pragnących rozwoju i lubiących wyzwania. Pozwala na współpracę z firmami kosmetycznymi o różnym profilu działalności, np. z gabinetami kosmetycznymi, gabinetami odnowy biologicznej, gabinetami medycyny estetycznej, salonami urody, ośrodkami SPA, działami kosmetycznymi w centrach handlowych, jako przedstawiciel handlowy firm kosmetycznych zarówno z rynku detalicznego, jak i profesjonalnego w roli szkoleniowca.

 Po ukończeniu szkoły absolwent potrafi:

  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne twarzy,
  • wykonywać zabiegi kosmetyczne ciała, dłoni i stóp,
  • dobierać kosmetyki oraz środki pielęgnacyjne przeznaczone dla indywidualnego klienta,
  • doradzać w podstawowych kwestiach dbania i pielęgnowania urody,
  • przeprowadzać diagnozę kosmetyczną,

 

Perspektywy zatrudnienia:

  • gabinety kosmetyczne, odnowy biologicznej i SPA,
  • studia wizażu i makijażu,
  • gabinety podologiczne, manicure i pedicure,
  • firmy kosmetyczne,
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy - film

14.11.2020r.

 

Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Doradztwo zawodowe Aktualności Charakterystyka zawodu Technik usług kosmetycznych
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.