Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Charakterystyka zawodu Technik masazysta

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to coroczna inicjatywa Komisji Europejskiej, związana z podniesieniem świadomości korzyści płynących z kształcenia zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

W związku z tym przez cały tydzień (a może i dłużej) w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych będziemy prezentować zawody, w ramach których odbywa się kształcenie w Policealnej Szkole Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy.

Dziś kilka słów o zawodzie TECHNIK MASAŻYSTA

 

 

REKRUTACJA TRWA

PLANOWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ LUTY 2021r.

ZAPRASZAMY

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !!!

 

Zawód: TECHNIK MASAŻYSTA

Symbol cyfrowy zawodu: 325402

Kwalifikacja: MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu

Cykl kształcenia: 2 lata (4 semestry)

Podbudowa programowa: szkoły dające wykształcenie średnie

Forma kształcenia: stacjonarna (piątek, sobota, niedziela co tydzień)

 

Technik masażysta to średni personel medyczny. Zadania zawodowe Technika masażysty obejmują wykonywanie masażu w celach terapeutycznych u osoby chorej, wykonywanie masażu w celu wspomagania przebiegu treningu u zawodników sportowych, wykonywanie masażu u osoby zdrowej w celu profilaktycznym i relaksacyjnym oraz prowadzenie działalności profilaktycznej, popularyzującej zachowania prozdrowotne.

Technik masażysta musi posiadać biegłą znajomość podstaw teoretycznych i sprawność manualną. Wykonuje podstawowe ćwiczenia lecznicze, uwzględniając aktualny stan zdrowia, potrzeby i możliwości pacjenta. Technik masażysta może pracować jako członek zespołu rehabilitacyjnego bądź świadczyć usługi indywidualnie. Najpopularniejsze miejsca pracy dla masażystów to: szpitale, przychodnie rehabilitacyjne, gabinety fizjoterapeutyczne, sanatoria, hotele i gabinety odnowy biologicznej, ośrodki SPA, prywatne gabinety masażu oraz kluby sportowe. Masażysta stosuje metody i techniki masażu oraz zabiegi, które wspomagają leczenie i rehabilitację ludzi chorych, a także relaksują i wspomagają odnowę biologiczną zdrowych.

 

Kształcenie w zawodzie Technik masażysta odbywa się wyłącznie w formie dziennej lub stacjonarnej w dwuletniej szkole policealnej lub w pięcioletnim technikum. Kształcenie w technikum przeznaczone jest wyłącznie dla osób niewidomych i słabowidzących.

Po zrealizowaniu kształcenia w kwalifikacji MED.10. Świadczenie usług w zakresie masażu uczeń ma możliwość poszerzania wiedzy w formie dalszych kursów umiejętności zawodowych. Jeżeli posiadacz dyplomu uzyskał świadectwo dojrzałości, może kontynuować kształcenie w szkole wyższej.

 

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie Technik masażysta powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  1. Wykonywania masażu klasycznego i segmentarnego, drenażu limfatycznego, masażu izometrycznego, masażu metodą Schantala oraz masażu sportowego i kosmetycznego
  2. Stosowania różnych technik i metod masażu w zależności od zaleceń lekarza, typu schorzenia, stanu pacjenta i możliwości technicznych
  3. Obserwowania i oceniania reakcji pacjenta na stosowane zabiegi oraz modyfikowania technik masażu
  4. Obsługiwania sprzętu i aparatury medycznej stosowanych podczas masażu

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy - film

10.11.2020r.

 

Galeria zdjęć
  

Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Doradztwo zawodowe Aktualności Charakterystyka zawodu Technik masazysta
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2021 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.