Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Razem dla Niepodległej. Uroczystości upamiętniające 100 lat Polski Nieodległej

9 listopada o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się na uroczystości z okazji 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęciem uroczystości było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn wykonano dokładnie o godzinie 11.11, w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”.

Następnie Pani Dyrektor Renata Antos przedstawiła historię drogi Polski do niepodległości w formie prezentacji multimedialnej. Była to niezwykle wzruszająca lekcja historii.

Do stworzenia niezwykłego klimatu uroczystości przyczyniła się piękna dekoracja, w postaci wystawy zdjęć sławnych Polaków walczących o niepodległość naszego narodu oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Renata Antos przypomniała wszystkim, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować każdego dnia.
 
 
 
 

Galeria zdjęć
    
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności Razem dla Niepodległej. Uroczystości upamiętniające 100 lat Polski Nieodległej
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.