Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

POMÓŻ - Akcja krwiodawstwa 16 lutego 2017 roku

Dnia 16 lutego 2017 r. od godz. 9.00 do godz. 12.00 w budynku Policealnej Szkoły Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy można oddać krew.

 

Akcja szczególnie kierowana jest do osób, które po raz pierwszy chciałyby zostać dawcą, ale mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby oddające krew w ramach działalności honorowego krwiodawstwa, jak też osoby pragnące zostać Honorowym Krwiodawcą.
Krew jest jak lek, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki), jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom ,w tym nowotworowym. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana będzie przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku przez profesjonalny personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
Pamiętaj o zabraniu z sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego twoją tożsamość i nr PESEL np.:
- dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymację studencką,
- dawca wielokrotny- również legitymację Honorowego Dawcy Krwi,
Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku ( np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi, w przedziale wiekowym 18-65 lat. Ciężar ciała nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

 
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności POMÓŻ - Akcja krwiodawstwa 16 lutego 2017 roku
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.