Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy
(szkola-medyczna.com.pl)

Aktualności

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. W tym roku 03 września o godz.9.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Mam duży powód do dumy wraz z nauczycielami, po raz pierwszy w historii udało się uruchomić kształcenie w zawodach asystent osoby niepełnosprawnej oraz asystentka stomatologiczna.

 
więcej
 
 

Odpowiadając na potrzeby nauczycieli i rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Panią Renatą Antos, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy zorganizowali 9 czerwca 2018 roku Forum dyskusyjne "Zaburzenia ze spektrum autyzmu - oczekiwania i wyzwania”.

 
więcej
 
 

Ponad 270 rowerzystów przyciągnął w niedzielę 17 czerwca V Rodzinny Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy po Powiecie Pińczowskim. Uczestnicy w wieku od 6 do 70 lat pojawili się przed halą sportową, aby wziąć udział w rekreacyjnej wycieczce rowerowej przez malownicze rejony Powiatu Pińczowskiego. Do przejechania było prawie 40 km. Trasa wiodła przez Michałów, Zagajów, Wrocieryż, Sędowice, Marianów, Tur Górny, Imielno.

 
więcej
 
 

Dnia 22 czerwca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

 
więcej
 
 

W dniu 24 maja 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach panią Małgorzatą Krzemińską. Doradca zawodowy przedstawiła uczniom i słuchaczom naszej szkoły informacje na temat programów i projektów jakie oferuje Powiatowy Urząd Pracy dla bezrobotnych poszukujących pracy.

 
więcej
 
 

28 kwietnia 2018 odbyła się w Krakowie - Łagiewnikach uroczystość beatyfikacji patronki naszej szkoły Hanny Chrzanowskiej. Przewodniczył jej legat papieski Angelo Amato a uczestniczyło środowisko polskich pielęgniarek i położnych, przedstawiciele międzynarodowych stowarzyszeń pielęgniarskich między innymi z Włoch, USA i Wielkiej Brytanii, przedstawiciele polskich szkół pod patronatem H. Chrzanowskiej.

 
więcej
 
 

Ponad trzysta tysięcy złotych pozyskała dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Morawicy na doskonalenie zawodowe i rozwój osobisty uczniów i nauczycieli. W ramach unijnego projektu uczniowie wyjechali na dwutygodniowe zagraniczne praktyki do Portugalii, a nauczyciele odbyli szkolenie typu „job shadowing“. Realizowany od listopada 2016 roku projekt podsumowano 10 maja podczas konferencji.

 
więcej
 
 

W dniu 23 marca 2018 roku uczniowie klasy I i II zawodu Technik Elektroradiolog z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy już drugi raz mieli okazje uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa, w ramach którego zwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk, Centrum Cyklotronowe w Bronowicach oraz Muzeum Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
więcej
 
 

W czwartek, 22 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy odbyło się kolejne posiedzenie Regionalnej Rady Programowej ds. szkolnictwa zawodowego, funkcjonującej w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”.

http://nowoczesnaszkola.spinno.pl/

 
więcej
 
 

W ramach obchodów XXVI Tygodnia Kultury Języka uczniowie i słuchacze naszej szkoły wzięli udział w następujących wydarzeniach:

W dniu 8.03.2018r. klasa I Technik Elektroradiolog uczestniczyła w grze miejskiej, której celem było zwiedzanie i znalezienie informacji na temat zabytków kieleckich: przyrodniczych, obiektów architektury i pomników. Następnie uczestnicy udali się do Ośrodka Kultury Ziemowit w Kielcach, gdzie w ramach cyklu spotkań z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości wzięli udział w spotkaniu zatytułowanym „Wilno w poezji”.  Uczniowie i nauczyciele wraz z pozostałymi uczestnikami spotkania, osobiście czytali wybrane utwory poezji Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Syrokomli i Czesława Miłosza.

 
więcej
 
 

Zapraszamy do skorzystania ze szkolenia przedłużania rzęs metodą 1:1, które odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy.

 
więcej
 
 

/źródło Gość.PL  krakowski/
Metropolita krakowski jeszcze raz potwierdził dziś, że 28 kwietnia w Krakowie odbędzie się beatyfikacja pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej - najważniejsze tegoroczne wydarzenie duszpasterskie archidiecezji krakowskiej.

 
więcej
 
 
Poszukujemy nauczyciela języka angielskiego na zastępstwo w pełnym wymiarze godzin, umowa o pracę od lutego do czerwca  na podstawie Karty Nauczyciela. 
Praca w dni powszednie oraz w soboty i niedziele. Nauczyciel będzie prowadził zajęcia z zakresu języka medycznego, społecznego oraz języka obcego w kosmetologii i archiwistyce.
Zgłoszenia przyjmujemy do 08.01.2018 r. w budynku CKZiU w Morawicy w godz. 7.30-14.30.
Prosimy o dokumenty potwierdzające wykształcenie oraz kwalifikacje pedagogiczne. Mile widziane doświadczenie w pracy pedagogicznej.
Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41-311-46-80 lub 517-027-622.
 
więcej
 
 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy, kolejny już raz przyłączyło się w 2017 roku do XVIII edycji GÓRA GROSZA. Akcja zbierania „złotych” monet organizowana jest w okresie przedświątecznym w całej Polsce przez Towarzystwo Nasz Dom. Przekazane grosze to pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu lub zostały rozłączone z rodzicami. Społeczność szkolna zebrała sporą górę groszy, którą skrupulatnie, komisyjnie policzono i wysłano do Towarzystwa Nasz Dom przez Pocztę Polską.

 
więcej
 
 

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 zimowa przerwa świąteczna trwa w tym roku od 23.12.2017r. do 31.12.2017r. Nowy Rok 01 stycznia 2018 roku jest również dniem wolnym od zajęć. Nie odbywają się w tych dniach żadne zajęcia lekcyjne w szkole oraz u pracodawców.
Podczas przerwy sekretariat szkoły będzie czynny w dniach 27,28,29.12.2017r.

 
więcej
 
 

 

  1. Szkolenie z przedłużania rzęs metoda 1:1 oraz metody objętościowej
  1. Szkolenie z przedłużania paznokci metodą żelową
 
więcej
 
 

903 rodziny - tyle właśnie zostało obdarowanych w regionie świętokrzyskim w tegorocznej XVII edycji Szlachetna Paczka.

W tym roku Pracownicy, uczniowie i słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy włączyli się aktywnie w akcję.

 
więcej
 
 
Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy informuje,że istnieje możliwość uruchomienia kształcenia w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej.Nauka trwa 1 rok i kończy się dyplomem zawodowym. Szkoła nie pobiera wpisowego ani czesnego.
Poszukujemy  kandydatów i planujemy uruchomić kształcenie w formie zaocznej od lutego 2018.
Warunkiem przyjęcia do szkoły jest posiadanie minimum średniego wykształcenia.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt pod nr 41-311-46-80 lub 517-027-622.

 

 
więcej
 
 

W dniach 28-29 listopada 2017 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w seminarium branżowym branży medyczno-społecznej, ochrony osób i mienia. Szkołę reprezentowały panie Renata Antos -dyrektor, p. Joanna Klamińska -nauczyciel zawodu dla technika elektroradiologa, Agnieszka Pastuszka - instruktor praktycznej nauki zawodu dla technika elektroradiologa.

 
więcej
 
 

Z inicjatywy Pani Dyrektor Renaty Antos pracownicy oraz uczniowie/słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy dołączyli do akcji SZLACHETNA PACZKA. Nasza paczka będzie przeznaczona dla Pana Tomasza.
Pan Tomasz to samotny, schorowany mężczyzna z okolic Pińczowa. Wśród najważniejszych potrzeb wymienia on produkty żywnościowe, środki czystości i małą pralkę automatyczną, ta którą posiada jest zużyta i zagraża jego życiu.
Zapraszamy do pomocy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników. Żywność i środki czystości zbieramy obok wejścia do szkoły (na dolnym korytarzu).
Razem zmieniamy świat na lepsze!

 
więcej
 
 
Strona 1 z 7
Ścieżka artykułu:
szkola-medyczna.com.plStrona główna Aktualności
szkola-medyczna.com.pl
copyrights @ 2014 - 2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy

Ul. Kielecka 7, 26-026 Morawica; tel./fax: 41 311-46-80; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.