Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nowy projekt praktyk zagranicznych w Policealnej Szkole Medycznej w Morawicy

Nowy projekt praktyk zagranicznych w Policealnej Szkole Medycznej w Morawicy

Z wielka radością informujemy, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pozytywnie oceniła projekt złożony w marcu bieżącego roku w ramach Erasmus+ pod nazwą „Uczeń na europejskim rynku pracy”, obejmuje on dofinansowanie wyjazdu uczniów kierunku technik usług kosmetycznych, technik masażysta i opiekun medyczny na praktyki do Wielkiej Brytanii.

Głównym celem realizacji projektu jest umożliwienie uczniom/uczennicom zdobycia doświadczenia zawodowego za granicą co ułatwi im wkroczenie na lokalny(regionalny) i europejski rynek pracy. Udział w projekcie pozwoli uczniom/uczennicom nabrać pewności siebie, zwiększyć szanse na zatrudnienie oraz zminimalizować wykluczenie społeczne, które zagraża naszym uczniom rekrutującym się głównie z terenów wiejskich.

Projekt będzie realizowany w latach 2014-2016 i obejmie wyjazd dwóch 8-osobowych grup uczniów do Wielkiej Brytanii do pracodawców wybranych przez organizacje pośredniczącą zgodnie z kierunkiem kształcenia. Całkowity budżet projektu to 37 216 Euro.