Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wyjazd edukacyjno-zawodowy do Krakowa

Wyjazd edukacyjno-zawodowy do Krakowa

W ramach Projektu „Potencjał-zawód-praca” w dniach 7-8 kwietnia 2014 r. został zorganizowany wyjazd edukacyjno-zawodowy dla uczniów z kierunku technik farmaceutyczny.

Pierwszy dzień wyjazdu rozpoczął się od zwiedzenia Hurtowni Farmaceutycznej PGF CEFARM, która jest jednym z największych dystrybutorów leków działających na polskim rynku. Firma współpracuje bowiem z ponad 600 polskimi i zagranicznymi producentami oraz dostawcami leków, a w jej ofercie handlowej znajduje się blisko 12 000 produktów ze wszystkich grup terapeutycznych (leki, parafarmaceutyki, szczepionki, substancje recepturowe, środki higieny, kosmetyki oraz materiały opatrunkowe). Następnie, młodzież udała się do zabytkowej "Apteki Pod Orłem", mieszczącej się na Placu Bohaterów Getta.

Podczas drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Farmacji przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, w którym w poszczególnych salach ekspozycyjnych zgromadzone zostały różne przedmioty związane z pracą dawnego aptekarza, meble z dawnych aptek, portrety pierwszych profesorów farmacji. Ważnym etapem wyjazdu była wizyta w Aptece im. dr farm. Marka Gatty Kostyala, znajdującej się przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie Pan Kierownik apteki wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat zasad funkcjonowania apteki oraz specyfiki pracy w powyższej jednostce szpitala. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeniu się pracy farmaceutów w poszczególnych pracowniach - szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Pracownia Przygotowywania Cytostatyków, Pracownia Żywienia Pozajelitowego, Sekcja Leków Gotowych i Receptury.

Ponadto, w trakcie pobytu w Krakowie, w wolnym czasie i przy sprzyjającej pogodzie młodzież zwiedziła Rynek Główny wraz z jego głównymi zabytkami (np. Kościół Mariacki, Sukiennice) oraz udała się na Zamek Królewski na Wawelu.

Wyjazd edukacyjno-zawodowy do Krakowa pozwolił uczniom pogłębić zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną m.in. na podstawie obserwacji specyfiki pracy w hurtowni farmaceutycznej, aptece szpitalnej czy też funkcjonowania oraz wystroju dawnych aptek.