Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Wyjazd młodzieży do Wielkiej Brytanii

Wyjazd młodzieży do Wielkiej Brytanii

Dnia 20 marca 2014 roku w Policealnej Szkole Medycznej im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy odbyło się pożegnanie grupy 15 uczniów, którzy 23 marca wyjeżdżają na 3 – tygodniowe praktyki zagraniczne do Plymouth w Wielkiej Brytanii.

Projekt „ Praktyka zagraniczna – inwestycją w przyszłą karierę zawodową” jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie. Uczniowie semestru czwartego z wydziałów technik masażysta i technik usług kosmetycznych będą odbywać praktyki zawodowe w gabinetach masażu i odnowy biologicznej (12 masażystów w Plymouth Albian Rugby Club; 2 kosmetyczki w komercyjnym gabinecie kosmetycznym przy Cornwall College Saltash oraz 1 kosmetyczka w Ocean Spa w hotelu Holiday Inn w Plymouth). Partnerem projektu jest organizacja EuroPartnership Agency w Plymouth, która jest częścią Europa Training Ltd., i zorganizowała zakwaterowanie u rodzin brytyjskich, znalazła miejsca praktyk, będzie zajmowała się bieżącym monitoringiem oraz 24 godzinna asystą. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość odbycia wycieczek kulturowych w Plymouth i okolicy jak również pojechać na jeden dzień do Londynu.

Uczestnicy projektu wzięli udział w 70 godzinnym przygotowaniu językowo-kulturowym prowadzonym przez dwóch doświadczonych brytyjskich lektorów, Fergusa Mahon’a i Nicholasa Humphries.

Organizatorzy mają nadzieję, że wyjazd nie tylko zweryfikuje przygotowanie zawodowe przyszłych absolwentów Policealnej Szkoły Medycznej w Morawicy ale również poszerzy ich horyzonty doświadczeń życiowych i pomoże im jeszcze lepiej funkcjonować na europejskim rynku pracy.