Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności 30-lecie wolnych wyborów w Polsce

30-lecie wolnych wyborów w Polsce

W dniu 30 maja 2019r. odbyły się w naszej szkole główne obchody 30 – lecia wolnych wyborów w Polsce. W trakcie uroczystości przed zgromadzoną widownią szkolną Pani Dyrektor Renata Antos odwołała się do znaczenia jakie miały te wybory dla Polaków i jak rzutują one na obecne czasy.

Młodzież z klasy I Technik elektroradiolog: Dawid Gunia i Kamil Góral oraz Martyna Gardyna z klasy I Technik masażysta - przedstawiła montaż słowno-muzyczny dotyczący faktów i wydarzeń, które doprowadziły do przeprowadzenia wolnych wyborów w Polsce w 1989 roku.

Julia Grochowska i Damian Cierpiała z klasy I Technik elektroradiolog opracowali ulotkę dotyczącą najważniejszych wydarzeń po II wojnie światowej, które w konsekwencji przyczyniły się do zmiany ustroju. Ulotkę rozdano na początku uroczystości. Następnie obejrzeliśmy film dokumentalny ”Polskie drogi do niepodległości. NSZZ Solidarność”, który wywarł duże wrażenie na zebranych. Obsługę techniczną zapewnił nam Damian Cierpiała.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia wystawy, która całościowo i czasami z humorem oddawała klimat tamtych dni gdy tworzyły się nowe podstawy państwowości. Autorkami wystawy były nauczycielki Panie Aneta Paździerz i Agnieszka Stępień – Dziewięcka. Całość przygotowały: Barbara Rutowska, Aneta Paździerz, Edyta Tytoń i Katarzyna Piasta.